مجردی ,زندگی ,خانه‌های ,افراد ,خانه‌های مجردی ,افراد مجرد ,خانه‌های مجردی، ,زندگی مجردی

 بخشی ازجوانان کشور ما زندگی مجردی دارند. این مساله متاسفانه در کلانشهرها نمود بیشتری داشته و هشداری برای خانواد‌ه‌ها محسوب می‌شود. واقعیت این‌ است که خانواده‌ها خواسته و ناخواسته زمینه را برای زندگی مجردی فرزندانشان فراهم کرده و در برابر این دگرگونی و تمایلات جوانان سکوت می‌کنند.


 

خانه مجردی

 

البته همه خانه‌های مجردی، كثیف و بی‌نظم نیست و برخلاف تصور عمده كسانی كه تا عبارت «خانه مجردی» به گوششان می‌خورد، ابرو در هم می‌كشند، تعداد كمی از خانه‌های مجردی، ساكنانی زندگی می‌كنند كه زیر سقف آن دست به كارهای خلاف قانون می‌زنند.جرم انگاری تجرد و هراس جامعه از در اختیار قرار دادن امکان سکونت به افراد مجرد می‌تواند بیش از پیشگیری از وقوع جرم خود عامل سوق یافتن افراد به ویژه جوانان به سمت اعمال مجرمانه در اثر نوعی سرخوردگی اجتماعی باشد.

در شرایطی که وضعیت اجتماعی به گونه‌ای پیش می‌رود که آمار افراد مجرد جامعه مدام در حال افزایش است ،عواملی همچون تورم فزاینده، بیکاری، افزایش آمار طلاق، تغییر شیوه‌های زیست و... موجب تشدید این روند شده‌اند؛ در چند مدت گذشته بحث جمع‌آوری خانه‌های مجردی موجی از نگرانی را در میان شهروندانی که ناچارند به این طریق زندگی کنند برانگیخته است.به هر حال یکی دانشجوست و می‌خواهد درس بخواند، دیگری از همسرش جدا شده و حوصله کسی را ندارد، یکی برای کار از شهرستان به تهران آمده، یکی دیگر به‌دلیل بالا رفتن سن‌ازدواج و اختلاف نظر با خانواده‌ و هزار و یک دلیل دیگر، خانواده‌ را مجاب می‌کند تا به اسم حس استقلال‌طلبی یا تمرین زندگی، با گرفتن خانه مجردی موافقت کنند.این کالای وارداتی که از نظر بعضی کارشناسان تکرار اشتباهات فرهنگ غرب است مدتی است که بین خانواده‌های ایرانی ریشه دوانده و نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است.

منبع اصلی مطلب : مهدی عامری
برچسب ها : مجردی ,زندگی ,خانه‌های ,افراد ,خانه‌های مجردی ,افراد مجرد ,خانه‌های مجردی، ,زندگی مجردی
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : خانه‌های مجردی بستر رفتارهای غیر‌اخلاقی